Amway – opinie o firmie

Amway – opinie o firmie

Amway to amerykańska firma, która powstała w latach 60 XX wieku. Początkowo zajmowała się dystrybucją środków czystości, a następnie ich produkcją. Firma weszła na rynek polski w 1992 roku. Obecnie posiada kilka funkcjonujących marek w branży kosmetycznej, wellness&spa, suplementów diety oraz środków czystości. Amway to firma rodzinna, utworzona przez dwóch przyjaciół – partnerów biznesowych.

2014 roku obroty Amway wyniosły 36,5 miliarda złotych. Firma specjalizuje się w sprzedaży bezpośredniej. Działa w ponad 100 krajach. Amway umożliwia budowanie własnego biznesu w oparciu o swój prodekt model biznesowy. Na terenie Europy Amway funkcjonuje od 1973 roku i w chwili obecnej zatrudnia ponad 1200 pracowników.

O Amway

Przedsiębiorstwo Amway należy do wielu organizacji biznesowych min. Federacji Europejskiego Marketingu Bezpośredniego i Interaktywnego, Europejskiego Stowarzyszenia Biznesowego czy Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej.

Siedziba firmy znajduje się w Stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych i zajmuje obszar blisko 300 tysięcy metrów kwadratowych. W tym miejscu mieści się ponad 65 loboratoriów, zakłady produkcyjne i biurowce. Firma posiada również swoje zakłady produkcyjne w Wietnamie i Chinach oraz U.S.A. Amway posiada również własne farmy roślin zlokalizowane w Brazylii, Meksyku oraz innych krajach.

Amway świadczy również usługi outourcingowe w zakresie marketingu, IT, finansów i customer service. Posiada swoje oddziały także w Polsce, min. w Krakowie. Amway Business Centre Europe obsługuje ponad rynków firmy w całej europie. Zatrudnia ponad 300 pracowników, obsługujących klientów w ponad 47 językach.

produkty amway

Produkty Amway

W swojej strukturze Amway posiada ponad 3 miliony partnerów biznesowych na całym świecie. Wśród nich znajduje się ponad 250 tysięcy dystrubutorów. W ofercie Amway znajdziemy 450 różnego rodzaju produktów, kosmetyków, środków czystości oraz suplementów diety.

Produkty, które oferuje Amway są przygotowywane w specjalnych laboratoriach należących do firmy. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 900 naukowców, którzy zajmują się doskonaleniem produktów firmy. Amway jest właścicielem ponad 1000 patentów, a drugie tyle jest w trakcie walidacji.

Cechą szczególną w polityce sprzedażowej firmy jest nielimitowany okres zwrotu towaru, nawet jeśli był on używany. Model biznesowy firmy opiera się na realizacji odpowiednio dobranej polityki sprzedaży partnera biznesowego. Firma oferuje różnego rodzaju szkolenia ze sprzedaży, prezentacje online, kursy stacjonarne, e-learning.

 

Dodaj komentarz